Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
preloader

Rezerwacja online

  Przyjazd
  Wyjazd

Świeradów Zdrój

Dom Zdrojowy Jedną z największych atrakcji Świeradowa jest XIXw. Dom Zdrojowywraz z modrzewiową halą spacerową oraz Muzeum Zdrojowym. Z 46-metrowej wieży zegarowej można podziwiać widoki..
Kolej Gondolowa świetnie łączy miasto z górami. Wagoniki są w stanie w ciągu godziny przewieźć 2400 osób. Ośrodek czynny cały rok: w zimie korzystają z niego narciarze i snowboardziści (do ich dyspozycji 2500 metrów oświetlonej nartostrady) a od wiosny do jesieni jest atrakcją dla pieszych i rowerowych turystów.
Schronisko

Schronisko zostało wybudowane w 1924 r. przy udziale Schaffgotschów. Obiekt został utrzymany w typowym śląsko-łużyckim stylu. Położony jest poniżej szczytu Stóg Izerski na wysokości 1107 m n.p.m.. Możemy stąd podziwiać wspaniałą panoramę Świeradowa-Zdroju, dolinę Kwisy, Grzbiet Kamienicki i częśc Karkonoszy.
Single Tracki  to propozycja dla rowerzystów. Te naturalne ścieżki rowerowe wiją się między drzewami i wśród leśnych polan pozwalając na aktywny wypoczynek. Ścieżki są jednokierunkowe, mają szerokość ok. 80 cm i nachylenie ok 5%.  
Minigolf  pole do minigolfa znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Krótkiej. 
Wodospady w mieście znajduje się kilka niewielkich wodospadów. Jeden z nich położony jest przy wyjeździe w stronę Szklarskiej Poręby a inne powyżej osiedla Czerniawy.

© 2024 Jaskółcze wzgórze - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl